A LEGFIATALOSABB DÍJÁTADÓ

2013.03.25. 18:49

Idén rendezték meg a 26. Kid's Choice Awards díjátadó gálát. A már megszokott fiatalosság és buli hangulat végig hatalmas hangulatot hozott. hatalmas sikernek örvendett a show, 326 millió szavazat érkezett a különböző kategória jelöltjeire. És persze nem maradhattak el a nagy sztárok és az őket beterítő zöld trutyi sem. Fellépett többek között Ke$ha, Pitbull és Christina Aguilera.

flip-kca2013-bestof-01.jpg

kca-freeze-frame-04-768-1024.jpg

HOSTJustin.jpg

                                                                                                                                                                      

 

 

 

 

 

 

A díjazottak:

Televízió

Kedvenc sorozat: V, mint Viktória

Kedvenc valóságshow: Lehetetlen küldetés (Wipeout)

Kedvenc mese: SpongyaBob Kockanadrág

Kedvenc tévés színész: Ross Lynch (Austin & Ally)

Kedvenc tévés színésznő: Selena Gomez (Varázslók a Waverly helyről)

Mozi

Kedvenc film: Az éhezők viadala

Kedvenc színész: Johnny Depp (Éjsötét árnyék)

Kedvenc színésznő: Kristen Stewart (Alkonyat – Hajnalhasadás: II. rész)

Kedvenc mesefilm: Rontó Ralph

Kedvenc szinkronszínész: Adam Sandler (Hotel Transylvania – Ahol a szörnyek lazulnak)

A legmenőbb színész: Dwayne Johnson (Utazás a rejtélyes szigetre)

A legmenőbb színésznő: Kristen Stewart (Hófehér és a vadász)

Zene

Kedvenc banda: One Direction

Kedvenc énekes: Justin Bieber

Kedvenc énekesnő: Katy Perry

Kedvenc dal: What Makes You Beautiful (One Direction)

Sport

Kedvenc sportoló: LeBron James

Kedvenc sportolónő: Danica Patrick

További kategóriák

Kedvenc főgonosz: Simon Cowell (X-faktor)

Kedvenc könyv: Az éhezők viadala-sorozat

Kedvenc videojáték: Just Dance 4

Kedvenc applikáció: Temple Run

 

EGY BENGA NÉGER TÖRTÉNETE

2013.03.21. 21:07

A szív bajnokai (The Blind Side, 2009)

images (1).jpgA cím senkit se tévesszen meg ez nem egy romantikus vígjáték, hanem egy igaz történetet feldolgozó sport film. Több ilyen alkotással is találkozhattunk már, de ez azonban mégis más, mint a többi. Talán azért, mert nem arról szól az egész film, hogy megsirasson. Ez inkább egyben ösztönöz és rávilágít arra, hogy néhány tehetséges ember milyen nyomorban él és pár rossz döntés miatt mindent elveszítenek. A másik ok az a szereplők és az író nagyszerű teljesítménye. A történet valós sztorit dolgoz fel minden egyes részében, tehát nem kellett nagy kreativitás. A valódi filmeket mindig jobban átérzi egy ember és akár ösztönzi is őket, hogy ne adják fel a tehetségüket a bűnözésért. A sportolóknak nem csak a konditeremben kel bizonyítaniuk, kiegyensúlyozottnak kell lenniük az élet minden területén. Mind a magánéletének, mind a tanulmányainak helyén kell lennie. Maga a történet nem is annyira drámai, van benne pár jó poén is. És talán nem is a sport áll leginkább a középpontban, hanem a család, hiszen az ö támogatásukkal jutott el főszereplőnk egészen az Amerikai Profi Ligáig (NFL). A család tagjai erősen keresztények, ezért is a sok adakozásuk és vendégszeretetük.  A rendező John Lee Hancock volt, aki nem a világ legismertebb embere, ebben a műfajban azonban mintha magára talált volna. Sandra Bullock és Quinton Aaron profi alakítása még jobbá és jobbá teszi az egészet. Sandra Bullock már sok műfajban megmutatta, hogy tehetséges és kétségtelen hogy a gondoskodó anya szerepe is jól áll neki. A szőke hajról már nem is beszélve. A filmvilág is felfigyelt erre az alakításra, hiszen 2009-ben  6 fontos díjat is bezsebelt Sandra, többek között egy Oscart is. A film is kapott Oscar jelölést, azonban másik két díjátadón sikerült két trófeát elérnie. Quentin Aaron alakítását azonban nem lehet nagyon díjazni, mivel eléggé csendes volt és csak bólogatott. Úgy mondanám, hogy hozta a kötelezőt. A 29 millió $-os befektetés hamar megtérült, hatalmas közönségsiker lett több országban is. Az igaz történet minden filmhez jó alapot ad és rengeteg ember kíváncsi a hihetetlenebbnél hihetetlenebb sztorikra. Végül is ki gondolta volna, hogy a befogadott tini srácból egyszer Amerika híres focistája lesz?

sziv_bajnokai.jpg

az én értékelésem: 8/10

A TÖKÉLETES RENDŐRSZTORI

2013.03.18. 15:01

Az utolsó műszak (End of Watch, 2012)

 

end_of_watch_ver3.jpg

Ez a film megtanított arra, hogy sose ítélkezzek elsőre. Amikor elolvastam, hogy miről szól a történet, röhögtem egy jót, hogy HollyWood ismét készített egy ócska szarufilmet. Azonban amikor megláttam, hogy a rendező David Ayer, akkor felcsillant a szemem. Rengeteg nagyszerű filmet köszönhetünk neki, ilyen a Halálos iramban, Kiképzés és még sok más. A sztori sablon, Két rendőr végzi a munkáját, embereket tartóztatnak le, próbálják felszámolni a bandákat, mindeközben jó barátok lesznek. Felmerül a kérdés, hogy mitől is különleges ez a film. Nos a válasz a valósághű jelenetek és az érzelmek. A filmben az egyik rendőr kamerával rögzíti az eseményeket, így egyfajta dokumentumfilmként is felfoghatjuk. A rendező több kamerát is belecsempészett a történetbe, aminek köszönhetőn még inkább beleélhetjük magunkat. Ennek azonban van egy hátránya is. Rengeteget rángatózik a kamera és nem mindig látni mindent. David Ayerék kutatómunkákat is végeztek, többször is ellátogattak a Los Angeles-i rendőrségre és járőröztek a színészek az igazi rendőrökkel. Az is fontos, hogy nem szuperhősöket akart teremteni, hanem megmutatta, hogy az ember igen is sebezhető mind testileg, mind lelkileg. A történet helyszíne Los Angeles, Newton körzet, ami hírhedt és veszélyes környék. Ayer filmjei azért különlegesek, mert hozzáadja a saját élettapasztalatát is. A nézőt nem hagyja unatkozni, hiszen remek arányban váltják egymást az akció dús jelenetek és a poénok. De mindehhez kellett két kiváló színész, Jake Gyllenhall és Micheal Pena. Előbbi az ismertebb, Míg Pena eddig mellékszerepeket kapott főként, azonban nyilvánvaló, hogy ez élete alakítása volt. Megismerjük a két rendőr mindennapjait és családi életüket is, ennek következtében a film végi jelenet a legkőszívűbb emberből is vált ki érzelmeket. És ez az egésznek a lényege, amiért jó a sztori és nem sablonfilm. Ebben a filmben megvan az a plusz dolog, ami nagyszerűvé teszi és érdekessé, persze mindezt az írónak köszönhetjük. A realitás az, amire az emberek kíváncsiak és ezt meg is kapják.

 

az én értékelésem: 7/10

VÉRSZEGÉNY VALÓSÁGSHOW

2013.03.15. 13:50

Az éhezők viadala (The Hunger Games, 2012)

Ez a film kettős érzéseket váltott ki belőle. Az alapötlete nagyszerű. A jövőben játszódik, ahol az emberek 12 körzetben élnek. Évente kiválasztanak két-két embert, akiket azután egymásnak eresztenek, hogy csak egy maradjon életben. Ez mind szép és jó, azonban a kivitelezés korántsem ilyen tökéletes. Amit pontosan nem tudok, hogy a gyilkosságok mért vér nélküliek és tompítottak. Talán több nézőt akartak nyerni az alacsonyabb korhatár besorolással, de a brutalitás hiányával nem jönnek át ezek a jelenetek.A filmet kétféleképpen is értelmezhetjük. Lehet egy fantáziadús kalandfilm, váratlan fordulatokkal, de ugyanakkor erős társadalomkritikát is belecsempészett a rendező. A film egyfajta gladiátorjátékhoz hasonlít, a szegény emberek megküzdenek egymással a gazdagok szórakoztatásáért. Azonban itt nem csak dicsőséget, hanem reményt is nyer a győztes. A film mellesleg egy könyv alapján készült, de nem szeretnék belemenni a különbségekbe, hiszen a filmnek önmagában is meg kell állnia a helyét. A legidegesítőbb dolog a filmben az MovieCompanion.jpgvolt, hogy rángatózott a kamera. Valaki igazán szólhatott volna az operatőrnek, hogy remeg a keze... Mire felfogtam mi történik a jelenetbe, megint elrántották. Szerencsére ez csak pár résznél volt tapasztalható. A szereplőkkel kapcsolatban az elhanyagoltságot vettem észre. A mellékszereplőről szinte semmit sem tudunk, néha feltűnnek, elmondanak két mondatot és ennyi. Ezt viszont sikerült ellensúlyozniuk a tökéletes főszereplővel. Jennifer Lawrence nem hiába kapott Oscar jelölést 20 évesen, kiváló színésznő. Ami elég furcsa, hogy a film címe "Éhezők viadala". Ezzel szemben elég szembeötlő a színészek testalkata, izmosak, jól felépítettek. A film egyik jelenete különlegesen nevetséges. A főszereplő, Katniss Everdeen felmászik egy fára miközben üldözik, azonban az üldözői közül senki sem találja el az íjjal. Pár perccel később az egyik ellenfele két kést dob sebészi pontossággal egy aprócska gyíkba. Ez a dolog azért több ponton is sántít. Mindezek ellenére a film tarolt. Csak Amerikában a bemutatás hétvégéjén közel 150 millió $ profitot hozott, ez több mint a kétszerese a forgatási költségeknek.

 

az én értékelésem: 6/10

 

A sablonfilm

2013.03.09. 13:07

Végső állomás 5. (Final Destination 5, 2011)

12288893_3f159f59a2f4f38a5ba2cc58a26ec17b_xl.jpg

Őszintén nem vártam sokat ettől a filmtől, hiszen a sorozat harmadik és negyedik része már csak sablonfilm volt. Viszont ki kell elemnem a legelső részt, aminek a megjelenését mindenki nagy ovációval fogadta. Ejtsünk egy-két szót a film stílusáról is. A Végső állomást leginkább a Fűrész című filmhez tudnám hasonlítani. Mindkét film horror azonban van egy lényeges különbség. Míg a Fűrész sztorija részről részre bonyolódik és összefügg(persze tele van brutálisabbnál brutálisabb gyilkosságokkal), addig a Végső állomás sztorija el van hanyagolva. Ugyan arra a sztorira épül mind az öt rész. Bár meg kell hagyni most próbálta magát összeszedni az író és változatosabbá tenni az eseményeket. Eddig a cselekmény arra épült, hogy pár ember túlélt egy tömegkatasztrófát egy látomásnak köszönhetően. A halál viszont nem szereti, ha átverik, ezért sorban levadászta őket. Az egyik legötletesebb dolog, hogy bonyolítottak a szabályokon, miszerint a saját halálodat kiválthatod egy másik emberével. Ami még tetszett az az, hogy beépítettek egy szerelmi szálat és bosszúállást is ami érdekesebbe teszi a dolgokat. A már jól megszokott morbid gyilkosságok azonban most sem maradtak el. Az, hogy a filmet 3D-ben is felvették, nagyszerű ötlet volt, hiszen fokozza az élményt és párszor ki is ugraszt a székedből. A szereplők alakítása nem kiemelkedő, az átlagos jelzőt használnám rá. A film nem lett kasszasiker, alig kerestek vele többet, mint amennyibe került. Talán az embereknek ez a pár újítás nem volt elég és már elegük van a kiszámíthatóságból??!!

 

az én értékelésem: 5/10

Lájkoljatok facebook-on is!!

2013.03.06. 16:24

http://www.facebook.com/pages/Filmkritika/345248852260576?ref=hl

 

facebookLike.jpg

 

Egyre rosszabb....

2013.03.04. 14:46


Parajelenségek 4. (Paranormal Activity 4, 2012)

paranormal-activity-4-new-trailer.jpg

A Paranormal activity című film a misztikus horrorra épül. A filmben nem látni véres jeleneteket, a félelmen és a valóságon alapul. És ez az egész így jó, nagyszerű ötletekkel van tele a film.       A Paranormal activity harmadik része egy előzetes része volt a legújabbnak. Az eredetileg 5 részesre tervezett sorozat megosztja az emberek véleményét, rengeteg kritikát hallok róla, hogy unalmas és nem ijesztő. Azonban nagyon sokan is dicsérik és a számok is mellette állnak. A film viszonylag alacsony költségvetéssel dolgozott (5 millió $) és ennek a tízszeresét már 2 hónap alatt bezsebelte. Nekem az egyik legszembeötlőbb az az, hogy a jelenetek egyre durvábbak, vadabbak, de egyre kevésbé ijesztőek. Ez a mostanira igaz a leginkább. A film egyik legnagyszerűbb ötlete az Xbox Kinect szenzorának felhasználása. Azonban mégis hiányzik a nagy durranás, ami az előző részekben megvolt. Egyre inkább kiszámíthatóbbak a jelenetek, főleg azoknak, akik látták az előző három részt is. Nem vagyok benne biztos, hogy meg kellene próbálkozniuk ötödször is a forgatással. Ami a mai napig rejtély nekem az az, hogy a film végén mit keres az sok szektatag a kertben.....

 

az én értékelésem: 5/10

süti beállítások módosítása